Taśmy i kleje

Taśmy i kleje

Oferowane przez nas taśmy oraz kleje z powodzeniem nadadzą się do przyklejenia zdjęć na szkle oraz porcelanie. Do klejenia zdjęć kryształowych należy wybrać taśmę 3M VHB. Z kolei do montażu fotoceramiki powinien odbyć się przy użyciu kleju (silikonu) kamieniarskiego.

Taśma 3M VHB to supermocna taśma żelowa o grubości 1,6 mm. Jest dwustronna, akrylowa i uniwersalna – znakomicie sprawdzi się do mocowania ze sobą różnych materiałów. Cechuje się natychmiastową przyczepnością oraz odpornością na warunki atmosferyczne.

Silikon kamieniarski to bezbarwny klej do fotoceramiki, kamienia, granitu, szkła i metalu. Produkt jest wodo- i mrozoodporny. Dzięki swojej bezbarwnej postaci jest niemalże niewidoczny i łatwy do wyczyszczenia w przypadku wypłynięcia.

Jak przykleić zdjęcie na porcelanie?

Montaż fotocermiki należy zacząć od dokładnego wyczyszczenia, odtłuszczenia i osuszenia nagrobka. Następnie należy nałożyć klej (silikon) kamieniarski na porcelankę. Ważne, aby klej był wzdłuż całej płytki, około 5 milimetrów od jej krawędzi oraz drugą warstwę w środku. Do przygotowanej wcześniej można przykleić zdjęci – docisnąć porcelankę tak, aby nie było pomiędzy nią a płytą nagrobkową szczelin. Podczas montażu płytki w pionie można dodatkowo zabezpieczyć ją taśmą malarską na około dobę.

Jak przykleić zdjęcie na krysztale?

Zdjęcia kryształowe należy przykleić do tablicy nagrobkowej wyłącznie przy użyciu dołączonej taśmy 3M VHB. Nie zaleca się stosowanie dodatkowych klejów lub silikonów, ponieważ mogą one spowodować uszkodzenie kryształu. Aby zamocować kryształ powinno się dobrze wyczyścić wcześniej wybrane miejsce na pomniku. Płyta musi być odtłuszczona, sucha bez zanieczyszczeń. Do tak przygotowanej powierzchni można przykleić zdjęcie. Wystarczy ściągnąć zewnętrzną warstwę folii ochronnej z tyłu kryształu a następnie pewnych ruchem przykleić docisnąć zdjęcie do płyty. Istotne aby zrobić to równo, ponieważ po jego przyklejeniu nie ma możliwości poruszania fotografii w pionie i poziomie.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry