Zdjęcia na porcelanie

Fotoceramika - Technologia wykonania

Od kilkunastu lat specjalizujemy się wytwarzaniu zdjęć nagrobkowych na porcelanie. Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości. Obraz drukowany jest tonerami ceramicznymi i wypalany w piecu ceramicznym w temperaturze 850 st. C. Zdjęcia wykonujemy na włoskiej porcelanie o właściwościach mrozoodpornych. Stosujemy dopracowane profile ICC, aby zapewnić jak najlepszą kolorystykę. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych tonerów obraz nie schodzi z powierzchni płytki oraz nie blaknie.

Nasze zdjęcia na porcelanie posiadają 50 lat gwarancji na obraz – zapewniamy, że jest to produkt bardzo trwały a nadruk jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne.

Kolorystyka zdjęć na porcelanie

Fotoporcelany wykonujemy w kolorze, w sepii oraz czarni i bieli. Zdjęcia na porcelanie cechują się pięknymi barwami oraz połyskiem. Tonery ceramiczne wykorzystywane do ich produkcji gwarantują, że nadruk pozostanie nienaruszone przez minimum kilkadziesiąt lat.

Wybierając zdjęcie na porcelanie ważne jest, aby mieć na uwadze, że może ono różnić się kolorystką od dostarczonej fotografii. Kolory z domieszką różów, fioletów czy turkusów są trudne do osiągnięcia przy wykorzystaniu tej technologii. W zamian za to jesteśmy jednak w stanie osiągnąć wieloletnią trwałość.

Retusz i koloryzacja zdjęć

Każda fotografia przygotowywana jest indywidualnie w kontakcie z naszym grafikiem. Retusz opiera się na podstawowej obróbce zdjęcia tj.: usunięcie zabrudzeń, plam, pieczątek, zagnieceń. Na specjalne życzenie klienta usuwamy blizny, zmarszczki oraz zmieniamy profil. Istnieje możliwość zmiany ubrania, tła oraz dodanie tekstu.

Dodatkową usługą, którą możemy dla Państwa wykonać jest kolorowanie zdjęć czarno-białych. Koloryzacja sprawia, że stare fotografie zyskują odświeżony wygląd i nowy charakter. Ta opcja sprawdzi się szczególnie, gdy na nagrobku są już inne zdjęcia w kolorze.

Jeżeli chcecie Państwo dorobić fotocermikę do tej, która już jest na pomniku to prosimy o podesłanie zdjęcia na wzór w celu podglądu – postaramy się dopasować ją do istniejącej. Po złożeniu zamówienia możemy również Państwu wysłać darmową wizualizację do akceptacji. Wystarczy zaznaczyć pozycję „Tak, chcę projekt zdjęcia na e-mail” podczas wypleniania formularza zamówienia.

Kształty i rozmiary zdjęć na porcelanie

W naszej ofercie znajduje się wiele kształtów porcelanek. Najchętniej wybierane to płytki owalne oraz prostokątne. Zachęcamy jednak do zapoznania się z pełnym asortymentem. Wśród nietypowych kształtów jest: bohemia, kopułka oraz serce. Posiadamy również modele takie jak książka Egitto, książka Egiziani, pergamin Kronos czy pergamin Kreta, które idealnie sprawdzą się, gdy oprócz zdjęcia chcemy umieścić informacje o zmarłym lub cytat. Jeżeli szukacie Państwo minimalistycznych wzorów to z całą pewnością dobrym wyborem będzie porcelana 1 mm – owalna lub prostokątna. To niewyróżniająca się płytka, tak cienka, że „wtapia” się w płytę pomnika. Niedawno wprowadziliśmy do naszego sklepu porcelanki ośmiokąt, chmurka oraz tabliczka Tigri. Są to płytki o większych rozmiarach, które dzięki ciekawej formie stanową ozdobę pomnika.

Rozmiary dostępnych płytek porcelanowych zaczynają się od kilkudziesięciu milimetrów do dużego formatu 30x40 centymetrów. Standardowym i najczęściej wybieranym rozmiarem jest 8x11 centymetrów. Przy wyborze rozmiaru radzimy sugerować się wielkością płyty nagrobkowej, ilością dostępnego miejsca oraz czy w przyszłości będziecie Państwo chcieli umieścić tam kolejne zdjęcia. Dla ułatwienia przygotowaliśmy schematy wielkości porcelanek, które można pobrać ze strony głównej, wydrukować i przymierzyć do nagrobka.

Oferujemy możliwość wykonania fotocermaiki z ozdobnym ornamentem – złotym bądź platynowym. W standardzie nasze zdjęcia wykonane są z białym paskiem. Podczas nakładania zdjęcia na porcelanę zostawiamy niewielki, biały margines. Posiadamy również usługę „na spad” – wówczas zdjęcie dociągamy do krawędzi porcelanki, a biały pasek nie jest widoczny. Zdjęcia w tej wersji polecamy szczególnie do ramek „włoskich”.

Jak przykleić zdjęcie na porcelanie do nagrobka?

Montaż fotoceramiki należy zacząć od wyczyszczenia nagrobka – powinien być czysty, odtłuszczony oraz suchy. Do przyklejenie zdjęcia porcelanowego będzie potrzebny silikon (klej) kamieniarski, który jest dostępny w naszym sklepie. Ważne, aby klej nałożyć wzdłuż całej płytki, około 5 milimetrów od jej krawędzi oraz drugą warstwę w kleju w środku. Do oczyszczonej wcześniej powierzchni można przykleić zdjęcie - docisnąć porcelankę do pomnika tak, aby nie było pomiędzy nią a płytą nagrobkową szczelin. Dodatkowo zdjęcie można zabezpieczyć na dobę taśmą malarską.

Porcelana nie tylko na nagrobki

Nasze produkty porcelanowe wyróżniają się wysoką trwałości i z całą pewnością posłużą na lata. Sprawdzą się nie tylko jako zdjęcie na nagrobek. Znajdą zastosowanie w domu i życiu codziennym, a także mogą być idealnym pomysłem na prezent.

Najlepszym przykładem jest porcelanowa tabliczka adresowa, którą można wręczyć z okazji parapetówki. Jest estetycznie i solidnie wykonane oraz odporna na warunki atmosferyczne. Posiadamy szeroki wybór rozmiarów, kształtów płytek oraz wzorów. Z całą pewnością znajdzie Państwo taką, która będzie odpowiadała stylowi, w jakim utrzymany jest dom.

Naszą kolejną propozycją jest porcelanowy medalion z dowolnym nadrukiem, który można nosić przy sobie. Medalion to niewielka porcelanowa płytka, na której możemy umieścić zdjęcie, wizerunek świętego lub inny nadruk. Nadaje się do przyklejenia na płytę pomnika, ale może być wypełnieniem naszyjników i różańców. Ze względu na swoje niewielkie wymiary może być przechowywany w portfelu czy torebce.

Ponadto przygotowaliśmy kategorię dewocjonalia a w niej porcelanowe obrazki sakralne z wizerunkami świętych w wielu kształtach i rozmiarach.

Jest 150 produktów.

Pokazano 1-125 z 150 pozycji

Aktywne filtry