Zdjęcia na szkle

Stosunkowo nowym produktem i nowatorską formą przyozdabiania nagrobków naszych bliskich są zdjęcia na krysztale czy też zdjęcia w szkle. Jest to swego rodzaju „nowinka” na naszym polskim rynku, ale też coraz częściej możemy spotkać zdjęcia nagrobkowe w krysztale na naszych cmentarzach. Jest to piękny i przyciągający wzrok dodatek. Zdjęcia na szkle charakteryzują się wyjątkową intensywnością kolorów – szczególnie zauważalna jest głęboka zieleń, czerwień i czerń – którą bardzo ciężko jest osiągnąć przy zastosowaniu farb ceramicznych.

                Jaka jest więc podstawowa różnica, którą posiadają zdjęcia w krysztale w porównaniu ze zdjęciami na porcelanie? Odpowiedź nie jest skomplikowana: zdjęcia porcelanowe są umiejscowione na wierzchniej – zewnętrznej części – płytki ceramicznej. Natomiast fotografia na krysztale znajduje się z drugiej strony szklanej płytki czyli za warstwą szklaną. Warstwa ta musi posiadać grubość nie mniejszą niż 1 centymetr. Dzięki takiemu umiejscowieniu fotografii, możemy osiągać bardzo ciekawe efekty, obraz wydaje się bardzo naturalny, a technika ta pozwala na osiągnięcia wrażenia przestrzeni. Dzięki zastosowaniu tej metody oferowane przez nas zdjęcia w krysztale na pomnik Państwa bliskich zyskują wyjątkową trójwymiarowość, która pozwala na przykład na oddalenie tła od wizerunku sportretowanej na fotografii osoby. Płyta szklana, na której wykonane jest zdjęcie w krysztale, jest zupełnie pozbawiona zniekształceń optycznych i często wykańcza się ją ozdobnym rantem skośnym lub szlifem na brzegach.

                W naszej ofercie znajdą Państwo zdjęcia zarówno kolorowe jak i czarno-białe oraz w kolorach sepii. Wielokrotnie wypalamy je w bardzo wysokiej temperaturze w piecach ceramicznych na najlepszych gatunkowo materiałach renomowanych firm. Taki proces zapewnia im długowieczność i trwałość obrazu. Gotowa fotografia na szkle w zestawie posiada specjalistyczną taśmę montażową odporną na warunki atmosferyczne, która umożliwia natychmiastowe i trwałe umocowanie do nagrobka.

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Aktywne filtry